Letové terény

Na kterých kopcích létáme?

Tandemový paragliding provozujeme převážně v Beskydech, ale i na Slovensku v terénech se skvělými podmínkami pro realizaci dlouhého a bezpečného letu. Nejčastěji využívají tyto terény:

Ondřejník Skalka

Východní terén Skalka je jihozápadně orientovaný. Rozdíl mezi výškou startu a přistání je cca 450m. Na tomto terénu se často konají závody národních i mezinárodních soutěží v létání na přesnost nebo přelet. Z tohoto úseku je možné vidět v dálce Pustevny, Javorník nebo třeba hrad Hukvaldy.

Kde se sejdeme?

Místo srazu je obvykle v Kunčicích pod Ondřejníkem. Dle okolností je možný výjezd autem, nebo si vychutnejte klidnou chůzí za cca 50min. 

Sejdeme se ZDE (49.5394722N, 18.2918206E)

Jak se dostat na kopec na start? 

  • Pěšky od parkoviště nedaleko přistávačky (asi hodina chůze)  
  • Vývozovým autem 200 Kč / osoba (tuto službu vám na požádání objedná pilot, platí se přímo řidičce vývozové dodávky, POZOR: vývozové auto jede obvykle jednou za 90 minut, takže pokud jej zmeškáte, musíte počkat na další…)

Javorový vrch u Třince

Startovní terén Javorový se nachází u města Třinec. Startoviště je orientováno na severní směry větru. Převýšení mezi startem a přistáním je cca 500 metrů a kopec je vhodný pro všechny druhy letu. Výborné termické podmínky a dostupnost lanovkou na místo startu dělají z tohoto terénu jeden z nejpoužívanějších v Beskydech.

Kde se sejdeme?

 

Místo setkání se nachází na parkovišti pod lanovou dráhou v obci Oldřichovice, kde se také přistává na nedaleké louce.

Sejdeme se ZDE (49.6410114N, 18.6414008E)
Jak se dostat na kopec na start? 
  • Pěšky od parkoviště nedaleko přistávačky (asi hodina chůze) 
  • Lanovkou z Oldřichovic (od lanovky je to ještě asi 15 minut klidné chůze ke startovací ploše, POZOR: lanovka jezdí pouze v celou hodinu) 150 Kč / osoba 

Velký Javorník u Frenštátu pod Radhoštěm ​

Letový terén Velký Javorník se nachází u města Frenštát pod Radhoštěm. Převýšení mezi startem a přistáním je 440m. Start se nachází ve výšce 905 m.n.m. a je orientován na severní a severovýchodní směry větru. Na vrcholku kopce je horská chata a rozhledna. Můžete se na kopec dostat pěšky po turistických stezkách (cca 1 hodina) nebo využít vývozu s námi naší dodávkou za cenu jako ostatní piloti. 

Kde se sejdeme?

Místo setkání je v obci Veřovice na parkovišti vedle fotbalového hřiště, a přistání je od auta vzdálené 5 minut chůze. 
Sejdeme se ZDE (49.5334836N, 18.1306667E). 
 

Jak se dostat na kopec na start? 

  • Pěšky od parkoviště nedaleko přistávačky (asi hodina chůze) 
  • Vývozovým autem 200 Kč / osoba (tuto službu vám na požádání objedná pilot, platí se přímo řidičce vývozové dodávky, POZOR: vývozové auto jede obvykle jednou za 90 minut, takže pokud jej zmeškáte, musíte počkat na další…)

Straník na Slovensku ​

GPS: 49.2364583N, 18.8255250E

Straník se nachází u města Žilina. Začátek je orientován na jižní směru větru. Převýšení mezi startem a přistáním je cca 450 metrů. Tento terén je vhodný pro všechny typy letu. Jsou zde nádherné výhledy na Malou Fatru, údolí řeky Váh se zříceninou hradu Strečno v pozadí. 
 

Letaní je radost!!