Letové terény

LETOVÉ TERÉNY

Tandemový paragliding provozujeme převážně v Beskydech i na Slovensku na terénech se skvělými podmínkami pro realizaci dlouhého a bezpečného letu. Nejčastěji využívají tyto terény:

ONDŘEJNÍK-SKALKA

Východní terén Skalka je jihozápadně orientovaný. Rozdíl mezi výškou startu a přistání je cca 450m. Na tomto terénu se často konají závody národních i mezinárodních soutěží v létání na přesnost nebo přelet. Z tohoto úseku je možné vidět v dálce Pustevny, Javorník nebo třeba hrad Hukvaldy.

Místo srazu je obvykle Kunčic pod Ondřejníkem. Dle okolností je možný výjezd autem až k nastartování, nebo si v začátku vychutnejte klidnou chůzí za cca 50min. Přistávací plocha je nedaleko resortu Horizont.

JAVOROVÝ VRCH-Třinec

Startovní terén Javorový se nachází u města Třinec. Startoviště je orientováno na severní směry větru. Převýšení mezi starttem a přistátím je cca 500 metrů a kopec je vhodný pro všechny druhy letu. Výborné termické podmínky a dostupnost lanovkou na místo startu dělají z tohoto terénu jeden z nejpoužívanějších v Beskydech.

Výchozí místo se nachází na parkovišti pod lanovou dráhou v obci Oldřichovice, kde se také přistává na nedaleké louce.

STRANÍK Slovensko

GPS: 49.2364583N, 18.8255250E

Straník se nachází u města Žilina. Začátek je orientován na jižní směru větru. Převýšení mezi starttem a přistáním je cca 450 metrů. Tento terén je vhodný pro všechny typy letu. Jsou zde nádherné výhledy na Malou Fatru, údolí řeky Váh se zříceninou hradu Strečno v pozadí.

Letaní je radost!!